U Osnovnoj školi “Pale” je u petak, 4. marta, održana manifestacija pod nazivom „Naš mozaik kulture i tradicije“. U pitanju je još jedan u nizu projekata koji su zajedno pripremile naša Škole i Osnovna škola „Pale“ Gosti na ovom događaju su bili pripadnici slovački LOT EUFOR-a iz Sarajeva i Višegrada, predstavnici Ambasade Sjedinjenih Američkih Država te predstavnici Opštine Pale i Kulturnog centra Pale.Bogat program manifestacije, koji su zajednički pripremile nastavnice iz OŠ “Pale” I naše nastavnice: Aida Terzić, Nerina Smaković I Asima Hadžić, obuhvatio je izložbu starih predmeta s područja Bosne i Hercegovine, zajedničku izložbu učeničkih likovnih radova na temu „Stari mostovi“ te radionice i kvizove.Radionice su obuhvatile četiri teme: mostove, prirodne ljepote naše zemlje, muzika i tradicionalnu hranu. Na kraju manifestacije gosti su imali priliku uživati u spletu tradicionalnih bosanskih pjesama koje su izvele Samira Nukić, direktorica naše Škole i nastavnica Vera Matović, uz klavirsku pratnju nastavnice Nerine Smaković.