Neumorni i ponosni nakon održane Svečane akademije u povodu Dana škole u sali Općine Novi Grad, sljedeći dan u prostorijama i dvorištu naše Škole uz pomoć Vijeća roditelja i svih roditelja naših učenika uspješno je organizovano dobrovoljno darivanje krvi, priredba i bazar. Zahvaljujemo se predsjedniku Vijeća roditelja Damir Bradaric na odlično osmišljenoj i uspješnoj organizaciji dobrovoljnog darivanja krvi, prijateljskim školama iz Tutina i Pale što su i ovaj dan uveličali svojim prisustvom. Ovom prilikom direktorica škole Samira Nukić je za doprinos i saradnju dodijelila zahvalnice svim prijateljima i roditeljima koji su dali svoj doprinos u realizaciji ranijih, a posebno svečanosti u povodu 48. rođendana naše škole. Uz naše drage roditelje, prijatelje i komšije u naselju Otoka proveden je još jedan predivan dan, a i vrijeme nas je poslužilo te privuklo mnoge u dvorište Škole. 48. rođendan naše Škole je pratilo cijelo naselje ne krijući ponos, a nama je izuzetno drago što smo mogli u opuštenoj atmosferi sve da ih dočekamo kao i uvijek s prepoznatljivim osmjehom na licu.